Tinklai

Pagrindinis / Tinklai

Mūsų įmonė į namą atveda telefono, interneto, kabelinės televizijos laidus. Taip pat, rengiamos įvairios valdymo sistemos:

  • Automatiniai vartai
  • Sklypo apšvietimas
  • Laistymo sistema
  • Kiti inžineriniai įrenginiai

Visiems šiems darbams reikalingos požeminės inžinerinių tinklų linijos. Darbų pradžioje reikalinga parinkti tinkamą atstumą tarp dviejų objektų kuriuos jungs tinklas. Pavyzdžiui: elektros, dujų įvadinės spintos visada montuojamos ant sklypo krašto, kad jas būtų galima pasiekti ir iš gatvės pusės. Natūralu, kad tai nėra patogu namų šeimininkui, kuris norėtų tverti tvorą ir tuo pačiu saugoti įvadines spintas. Būna atvejų, kada inžinerinių tinklų trasos paklojamos po įvažiavimo taku, automobilių aikštele ir panašiose sunkiai prieinamose vietose. Vandentiekis montuojamas vengiant posūkių ir įlenkimų vamzdžiuose, taip siekiant užtikrinti kokybišką vandens tekėjimą. Štai vandens gręžinys ir nuotekų sistema turi būti ne tik kuo toliau nuo namo, bet ir vienas nuo kito, tad dažniausiai montuojami vienos linijos principu: gręžinys – namas – nuotekos. Šalia gręžinio būtina sanitarinė zona, kuri yra 5 metrų spinduliu nuo gręžinio.

Visas požemines linijas būtina pakloti pagal techninius reikalavimus dar namo statybos metu. Dar prieš apdailos darbus būtina jog visos komunikacijos jau būtų tiksliai suprojektuotos. Taip taupomi pinigai, įrangos nereiks nuomotis keliskart. O dar vienas pliusas išankstinių tinklų rengimo yra tai, jog gruntui nusistovėti padės po sklypą važinėsianti sunkioji technika. Trumpai tariant, dar prieš kasant duobę pamatams, jau reikia žinoti kur statysite lovą.